Co zrobić z gruzem po remoncie?
On 4 października, 2021 by RedakcjaPieniądze, czas i odpady. To trzy elementy, bez których żaden remont nie jest w stanie się odbyć. O ile pierwsze dwa, czyli pieniądze i czas znikają bezproblemowo, tak odpady, niestety, ani drgną. Sterty gruzu, potłuczonych kafli czy pustaków czekają cierpliwie na wywóz. Tu pojawia się poważny dylemat. Co z tym w zasadzie zrobić? Czy można łatwo i szybko pozbyć się odpadów? Na szczęście istnieją na rynku firmy zajmujące się wywozem i transportem odpadów poremontowych. Co mają w swojej ofercie i jak przygotować się na ich wizytę?
Co oferują takie firmy?
Firmy świadczące usługi z tego zakresu oferują:
- przywiezienie wybranego kontenera
- wywóz załadowanych odpadów
- utylizację
Ważne jest jednak to, że każdy ma zwyczajnie inne potrzeby. Duża firma, zajmująca się rozbiórką budynku potrzebuje znacznie większy kontener, niż dwuosobowa rodzina robiąca remont w mieszkaniu. Naprzeciw tym oczekiwaniom, wychodzi firma Skip Recykling. Oferuje ona aż 7 różnych typów kontenerów o pojemności kolejno:
- 1.7 m3
- 2.7 m3
- 6 m3
- 8 m3
- 14 m3
- 16 m3
- 33 m3
Dzięki temu, można dobrać kontener idealny dla własnych potrzeb. Ponadto https://skip-recycling.pl/ jest w stanie wywieźć i zutylizować papę dachową, watę szklaną czy styropian. Są to odpady budowlane, w związku z tym nie można wyrzucać ich na “klasyczny” śmietnik. Oprócz odpadów budowlanych możliwy jest również wywóz odpadów gabarytowych takich jak stare meble, stara boazeria czy panele.
Wielkość kontenera
Zanim firma wraz z kontenerem pojawi się przed oknami mieszkania, warto przeanalizować i przemyśleć kilka istotnych kwestii. M.in. należy przewidzieć i oszacować jak duży kontener będzie potrzebny. Jest to ważne głównie z powodów finansowych. Za mały-ryzykujemy wtedy, że odpady nie zmieszczą się i konieczne będzie zamówienie kolejnego. Za duży-co prawda wszystko się zmieści, ale przy okazji zapłacimy kilkaset dodatkowych złotych za transport powietrza. Co więc zrobić w tej sytuacji?
Najłatwiej oszacować to za pomocą… worków. Na stronie firmy Skip Recykling, widnieje informacja, że 1,7m3 czyli najmniejszy w ofercie kontener, to mniej więcej tyle samo co 25 standardowych worków na śmieci (60l). Na tej podstawie, można przewidzieć, na jak duży kontener się zdecydować. Czy to wszystko?
Miejsce na kontener
Jeśli kontener ma stać obok np. bloku, prawdopodobnie konieczne będzie uzyskanie stosownego pozwolenia we wspólnocie mieszkaniowej, jeśli będzie on stał na terenie należącym do wspólnoty, lub od urzędu gminy, jeśli będzie stał na terenie nienależącym do wspólnoty (trawnik, chodnik). W przypadku własnej działki żadne pozwolenie nie jest wymagane.
Najnowsze artykuły
- Nowy blog o meblach skandynawskich – Twoje źródło inspiracji
- Jak dobrać odpowiednią wciągarkę bramową?
- Z czego wykonać uchwyt magnetyczny, aby był trwały i funkcjonalny?
- Słupki odgradzające: Skuteczny sposób na zarządzanie przestrzenią
- Sztuczna trawa – wreszcie dostępna w Krakowie
- Panele akustyczne ścienne — rozwiązania do biur
- Żarówki LED i żarówki GU10 – nowoczesne rozwiązania oświetleniowe dla Twojego domu
- Ceowniki stalowe zimnogięte – kluczowe elementy konstrukcyjne
- Znaczenie skupu palet drewnianych w gospodarce obiegu zamkniętego
- Mikrocement na schodach – nowoczesny i trwały sposób na odnowienie wnętrza