
Klej do gwintów – zalety z jego stosowania
On 15 stycznia, 2022 by RedakcjaKlej do gwintów to niezbędny element, który służy zabezpieczaniu połączeń śrubowych. Dzięki niemu możliwe jest stworzenie połączeń odpornych na drgania i poluzowanie się, a także korozję cierną. Jak stosować klej do gwintów oraz jakie są zalety jego wykorzystywania? Przeczytasz poniżej.
Czym jest klej do gwintów
Kleje do gwintów to substancję, które służą do zabezpieczania połączeń gwintowych. Posiadają specyficzną konsystencję, która rozprowadzając się na gwincie, wypełnia szczeliny i rozpoczyna proces utwardzania się. Dzięki zastosowaniu kleju- gwint zostaje na stałe unieruchomiony w danym miejscu. Co istotne, wykazuje dużą odporność na wysoką temperaturę, cieczę np. paliwa, oleje, wodę, a także drgania, wstrząsy, wibrację i czynniki zewnętrzne. Kleje te są dużo skuteczniejszym rozwiązaniem niż wiele innych zabezpieczeń do połączeń gwintowych jak: elementy mechaniczne np. podkładki czy zawleczki, a także śruby z kołnierzem i kontrnakrętki.
Jakie są zalety klejów do gwintów?
Zabezpieczając połączenia gwintowe, idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie klejów do gwintów. Dzięki nim możliwe jest zabezpieczenie połączeń przed drganiami, wibracjami i wstrząsami. Kleje do gwintów zapobiegają także samoodkręcaniu się. Co istotne, chronią połączenia przed korozją i nieszczelnością. Dodatkowo mogą być stosowane do różnych połączeń gwintowych o różnych rozmiarach, a także są łatwe w aplikacji, wszystko przez wzgląd na jednoskładnikową formułę. Oprócz gwintów, klej ten umożliwia także uszczelnianie otworów przelotowych. Dzięki temu zmniejsza koszty magazynowe, gdyż może być jedynym skutecznym środkiem.
Jak stosować kleje do gwintów?
Przygotowując się do stosowania kleju do gwintów, bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie podłoża pod jego aplikację. Dzięki temu możliwe jest odpowiednie działanie kleju. Należy odtłuścić i oczyścić powierzchnię za pomocą zmywacza i odtłuszczacza. Następnie należy dokładnie osuszyć powierzchnię. W sytuacji styczności z roztworami do mycia, należy spłukać je gorącą wodą. Należy pamiętać, że stosowanie kleju w niskich temperaturach (5-15 stopni Celsjusza) może wymagać użycia aktywatora, dzięki temu możliwe będzie utwardzenie klejów bez utraty wytrzymałości spoiny. Dozowanie kleju można przeprowadzić za pomocą sprzęt dozującego. Możliwe jest zastosowanie półautomatycznego lub automatycznego urządzenia. Pamiętajmy, że aby aplikacja była skuteczna, a połączenia trwałe i odporne koniecznie należy stosować się do instrukcji.
Najnowsze artykuły
- Jak podesty i drabiny aluminiowe ułatwiają pracę na wysokościach w domu i w firmie?
- Szare czy czarne płyty tarasowe – jaki model wybrać do swojej przestrzeni?
- Płyty drogowe – trwałe i niezawodne rozwiązanie od Elbud Gdańsk
- Budowa hal stalowych – o czym pamiętać?
- Nowy blog o meblach skandynawskich – Twoje źródło inspiracji
- Jak dobrać odpowiednią wciągarkę bramową?
- Z czego wykonać uchwyt magnetyczny, aby był trwały i funkcjonalny?
- Słupki odgradzające: Skuteczny sposób na zarządzanie przestrzenią
- Sztuczna trawa – wreszcie dostępna w Krakowie
- Panele akustyczne ścienne — rozwiązania do biur